Aktuality Jablonné

Tábor Vlčat a Sedmikrásek Valteřice 2023

V sobotu 5.8.2023 jsme se sešli u skautské klubovny. Cestou na tábor nám byl doručen dopis od krále Duncana. Prosil nás o pomoc s obranou sousedního království.

Dorazili jsme do pohraniční osady Scandie, kde jsme se začali připravovat, jak být správným hraničářem. Učili jsme se lukostřelbě, poznávání přírody, jak správně ošetřit drobná poranění, jak se o sebe postarat v přírodě (příprava jídla na ohni,…).

Opice střílí z luku 🙂
Vojta připravuje dřevo
Sedmikrásky připravují dřevo
Příprava mýdla

Při pochůzce lesem podél hranic (čtvrtý den ráno) služba na dřevo objevila šíp vystřelený do našeho území. Neváhali jsme a podél hranic jsme vybudovali palisády a pozorovatelny.

Pozorovatelna / palisáda

Netrvalo to dlouho a ze sousedního území přišel první útok. Ten se nám podařilo úspěšně odrazit. Při odrážení útoku jsme zjistili informace o plánovaném větším útoku. Tyto informace jsme předali králi Duncanovi.

Ten nám za prokázanou chrabrost a zásluhy přijel osobně poděkovat a pasovat všechny odvážné do stavu hraničářů.

Tým hraničářů
František při úklidu tábora 🙂

I přes nepřízeň počasí jsme rádi, že jsme na táboře mohli být a prožít spoustu krásných chvil.

Děkujeme za pomoc, podporu, nasazení, trpělivost a důvěru. Stálo to za to 🙂 Díky.

Autoři článku: Bobák a Hanka Hylští