Aktuality Jablonné

Víkendová výprava do Říček

První společná akce Vlčat, Sedmikrásek a Orlů začala v pátek 22.3.2024 na autobusovém nádraží v Jablonném. Společně jsme se vydali výše do Orlických hor.

Poté, co jsme se zabydleli na místní chatě, přinesl holub dopis, ve kterém nás přivítala sama strážkyně Orlických hor – Kačenka. V dopise nám popsala, co je jejím posláním a o co všechno pečuje.

Sobotní rozcvička

V sobotu ráno jsme se dozvěděli, že Kačenka onemocněla. Nezvládne obstarat vše, co běžně dělá. Rozhodli jsme se, že jí s péčí o hory pomůžeme… Nejdříve jsme se šli postarat o malé ptáčky a nakrmit je.

Sbíráme jídlo pro ptáčky a stavíme jim ,,spižírny“

Poté jsme prošli pohádkovou cestu, na které jsme plnili různé úkoly (např. stavbu domečků pro zvířátka).

V neděli se nám Kačenka již neozvala. Báli jsme se o její zdraví. Rozhodli jsme se připravit čaj, který by jí pomohl s uzdravením.

Vaření čaje pro Kačenku

Následně jsme čaj odnesli na místo, kde na sebe mohou, podle pověstí, pohádkové bytosti vzít lidskou podobu.

Kačenka již s čajem
U Kačenky

Kačenka se díky čaji cítila mnohem lépe. Poděkovala nám a štědře nás za naše úsilí odměnila.

Po obědě jsme se vydali na cestu domů.